Zabiegi

Masaż

Rodzaj masażu dobieramy w zależności od potrzeb pacjenta. Jego działanie zależy od zastosowanych technik, a jego zadaniem jest zwiększenie lub zmniejszenie napięcia, rozluźnienie tkanek, odprowadzenie obrzęków, pobudzenie przemiany materii, odżywienie mięśni, kości i stawów, zlikwidowanie bólu, usprawnienie czucia, a także przygotowanie organizmu zwierzęcia do wysiłku lub jego relaksacja.

orientacyjny czas jednego zabiegu: 
od kilku minut do godziny

orientacyjna częstotliwość zabiegów: 
w zależności od potrzeb (także codziennie lub jednorazowo)

Magnetoterapia

Pole magnetyczne jest  emitowane przez dysk, który przykładamy do ciała Pacjenta, lub przez solenoid w którym  na którym pacjent spokojnie leży. 
Pole magnetyczne nie wywołuje żadnych odczuć. Jego lecznicze działanie polega na redukcji stanów zapalnych, bólu i obrzęku, a przede wszystkim przyspieszeniu gojenia tkanek (m.in. zrostu kości).

orientacyjny czas jednego zabiegu: 
od 20 do 30 min (w razie potrzeby czas można wydłużyć nawet do kilku godzin)

orientacyjna częstotliwość zabiegów: 
codziennie lub co drugi dzień, od 10 do 15 zabiegów (w razie potrzeby cykle można wydłużyć nawet do 30 zabiegów)

Laseroterapia

Zabieg polega na przyłożeniu do skóry Twojego Psa/Kota, lub nad nią, głowicy emitującej wiązkę laserową. Jest on całkowicie bezbolesny.

Dzięki zastosowaniu wiązki promieniowania laserowego przyspieszymy regenerację uszkodzeń (w tym kości) oraz gojenie się ran. Możemy zmniejszyć również stan zapalny (np. stawów), a także zadziałać przeciwbólowo. 

orientacyjny czas jednego zabiegu: 
od kilkunastu sekund do 20 min

orientacyjna częstotliwość zabiegów: 
ok. 10 zabiegów, codziennie lub w odstępach 2-, 3-dniowych

Ultradźwięki

W terapii tej wykorzystujemy fale dźwiękowe aplikowane za pomocą głowicy ultradźwiękowej nad miejscem wymagającym leczenia. Ich zastosowanie pomoże zlikwidować zwapnienie tkanek, zmniejszy ich napięcie i rozluźni je, ograniczy stan zapalny, obrzęk i ból, wspomoże proces gojenia chrząstki i kości. W trakcie zabiegu pacjent odczuwać może ciepło. Za pomocą ultradźwięków możemy podać mu także leki przeciwzapalne w postaci maści lub żelu, które dzięki falom dźwiękowym będą lepiej wchłaniane.

orientacyjny czas jednego zabiegu: 
od 5 do 10 min

orientacyjna częstotliwość zabiegów: 
ok. 10 zabiegów, codziennie lub co drugi dzień, cykl można powtórzyć po 3 tygodniach

Kinezyterapia

Kinezyterapia to inaczej leczenie ruchem.  Pacjent który jest np.sparaliżowany, wymagać będzie przede wszystkim ćwiczeń biernych, a więc ruchów w stawach wykonywanych rękami rehabilitanta. Zwierzę który po urazie zachowało jakąś zdolność samodzielnego poruszania się potrzebuje także ćwiczeń czynnych, zmuszających jego mięśnie do wysiłku, a tym samym do wzmacniania, odżywiania i odbudowy. Takie ćwiczenia wykonuje się m.in. na piłkach rehabilitacyjnych, torach przeszkód lub wykorzystuje się do ćwiczeń nierówność podłoża i pochyłość terenu.

orientacyjny czas jednego zabiegu: 
od kilku do kilkudziesięciu minut (w zależności od możliwości Pacjenta)

orientacyjna częstotliwość zabiegów: 
 zależności od rodzaju ćwiczeń (najczęściej codziennie)