Porady behawioralne

W internecie można napotkać sporo przeróżnych porad szkoleniowych i wychowawczych, trudno jednak znaleźć wśród nich tą odpowiednią dla naszego przypadku. Im więcej opcji, tym więcej mamy rozterek.

Dlatego też ważne jest by w razie poważnego problemu, zwłaszcza takiego, który ciągnie się miesiącami czy latami, nie korzystać z przeczytanych w internecie porad ale zgłosić się do specjalisty na indywidualne spotkanie. To jedyna dobra droga na znalezienie rozwiązania problemów behawioralnych. Ta pozornie droga metoda może nam oszczędzić wiele zmartwień, nerwów a może nawet strat materialnych.

Istotne jest by szukając pomocy dla psa z problemem, najpierw dobrze zdefiniować ten problem, określić słabe i mocne strony psa a także jego najpilniejsze potrzeby i dopiero na podstawie całościowego obrazu, opracować program działania a także ocenić, którymi obszarami zajmiemy się najpierw a które mogą poczekać.

Szczęśliwe życie psa to nie tylko szkolenie i nauka podstawowych poleceń. To przede wszystkim spełnienie jego potrzeb w taki sposób, by budowało to jego samodzielność i pewność siebie a jednocześnie uczyło go współpracy z człowiekiem i pomogło nawiązać z człowiekiem mocną więź emocjonalną.