Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

 

 

 

 

Przychodnia Weterynaryjna "Puchatek" w Rybniku lek. wet. Barbara Pęciak-Wróbel

Znakowanie zwierząt

W tej chwili stosuje się najczęściej dwie metody pozwalające na identyfikację zwierząt tatuaż (metoda ta jest stosowana coraz rzadziej) lub wszczepianie microchipa.

Microczip jest wielkości ziarnka ryżu i  jest bezboleśnie aplikowany podskórnie w okolicy karku. Wszczepianie microczipa odbywa się przy pomocy igły nieco grubszej niż normalna igła do iniekcji. Zgodnie z zaleceniami microczip jest implantowany podskórnie na grzbiecie pomiędzy łopatkami bądź w środkowej części szyi po jej lewej stronie. Sam zabieg wszczepienia jest prawie bezbolesny i zwykle zwierzęta reagują jak na normalny zastrzyk. Identyfikację można przeprowadzić w każdym okresie życia naszego czworonoga, jednak zachęcamy Państwa aby wykonać to jak najwcześniej. Każdy stosowany przez nas microczip spełnia wymagania ISO 11784, ISO 11785 pozwalające na wydanie paszportu EU dla zwierzęcia. Pragniemy poinformować, iż w lutym b.r. podpisaliśmy umowę z Polskim Towarzystwem Rejestracji i Identyfikacji Zwierząt i od tej pory wszystkie znakowane u nas zwierzęta  automatycznie umieszczane są w tym rejestrze.