Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

 

 

 

 

Przychodnia Weterynaryjna "Puchatek" w Rybniku lek. wet. Barbara Pęciak-Wróbel

Dietetyka

O sposobach karmienia i żywienia naszych pupili napisano wiele książek, broszur i artykułów. Nie będziemy z nimi polemizować ani przepisywać. Zwrócimy uwagę Państwa na kilka istotnych szczegółów i postaramy się pokazać różnice, które wynikają z pewnych, błędnych informacji.

1. Zwierząt nie karmimy tzw. resztkami z naszego stołu. Dlaczego? Bowiem zwierzęta nie powinny jeść soli, przypraw i innych dodatków kulinarnych. W wielu domach ten sposób żywienia nadal funkcjonuje.
2. Dieta zwierząt ma dostarczać niezbędne do rozwoju mikro i makroelementy, związki białkowe i węglowodanowe odpowiednio skomponowane i zbilansowane dla potrzeb ich organizmu. Stąd  ważnym elementem jest niepodawanie pupilom: ciasteczek, czekoladek, lodów itp, gdyż zaburzają one delikatny układ odpornościowy jak i wpływają na występowanie u zwierząt dolegliwości typowo "ludzkich".

Zawężanie menu zwierzaka tylko i wyłącznie do karmy suchej lub "puszkowej" często nie zadowala naszych podopiecznych. Poszerzenie asortymentu o gotowaną na wywarze jarzynowym kaszę jęczmienną lub ryż, dodanie do gotowanego mięsa ugotowanego selera i pietruszki - zbilansuje przygotowane jedzenie.
Sposobów na poprawienie atrakcyjności i wartości podawanego pupilom jedzenia jest wiele i możecie się Państwo o nich dowiedzieć podczas wizyty w naszej Przychodni.