Identyfikacja zwierząt

Paszporty dla psów, kotów i fretek

W naszej przychodni można wyrobić paszport dla psa, kota i fretki. Taki dokument jest wymagany podczas każdej podróży poza granice naszego kraju. Paszport wyrabia się raz i służy zwierzęciu przez całe jego życie, jednak ważny jest jedynie w krajach Unii Europejskiej oraz Norwegii, Szwajcarii, Lichtensteinie, Monako, Watykanie, Andorze i na Islandii.

Do paszportu wprowadza się następujące dane:

  1. datę ostatniego szczepienia przeciwko wściekliźnie
  2. datę wszczepienia i nr czipa
  3. zaświadczenie o przeprowadzonym leczeniu przeciwko tasiemcowi (przed podróżą do UK, Finlandii czy Szwecji)
  4. zaświadczenie o przeprowadzeniu leczenia przeciwko tasiemcowi i kleszczom (np. przed podróżą Irlandii czy na Maltę)

Zapraszamy do kontaktu w celu zapoznania się ze szczegółami

Mikroczipy

transponder-duzy

Zachęcamy wszystkich opiekunów psów i kotów do elektronicznego znakowania zwierząt. Polega ono na wszczepieniu pod skórę zwierzęcia transpondera – mikroczipu o długości 12mm i szerokości 2mm. Implantacja mikroczipu trwa kilka sekund i jest praktycznie bezbolesna. Transponder wszczepia się pod skórę za pomocą specjalnego aplikatora przypominającego strzykawkę.
Wszczepiony pod skórę czip posiada niepowtarzalny 15-to cyfrowy numer, który można odczytać za pomocą specjalnego czytnika.

Gdyby zdarzyło się, że zwierzę ucieknie, zagubi się, lub zostanie skradzione, każda osoba, w której ręce trafi Państwa pupil może sprawdzić czytnikiem czy zwierzę jest oznakowane. Takie urządzenia są dostępne w schroniskach i gabinetach weterynaryjnych w Polsce.
Odczytany numer mikroczipu zostaje sprawdzony w ogólnopolskich bazach danych zwierząt oznakowanych elektronicznie, dlatego zaraz po założeniu czipa warto zarejestrować dane właściciela zwierzęcia w jak największej ilości baz, ponieważ nie wszystkie ze sobą współpracują

W naszej przychodni zachęcamy do rejestracji pacjentów w największej ogólnopolskiej i międzynarodowej bazie danych zaczipowanych zwierząt SAFE-ANIMAL, ponieważ dzięki niej niejednokrotnie nasi podopieczni „znaleźli drogę do domu”.

Dowiedz się  więcej o  SAFE – ANIMAL klikając w poniższy baner
SZCZEPIONY – TO WIDAĆ !!!
Międzynarodowy system identyfikacji psów szczepionych przeciwko wsciekliźnie.

Lissa – to wścieklizna, a LYSSETKY – to metalowe identyfikatory przytwierdzane psom do obroży, potwierdzające fakt szczepienia przeciwko wściekliźnie z wygrawerowaną informacją tele-adresową danego gabinetu czy lecznicy. Można je otrzymać tylko w gabinecie weterynaryjnym od lekarza po zaszczepieniu psa.
Nasza lecznica „Puchatek” przystąpiła do programu znakowania szczepionych psów.

Najważniejsze jest to, że LYSSETKY widać z daleka, wiemy więc czy pies był w danym roku szczepiony. W razie pogryzienia osoba poszkodowana jest dużo spokojniejsza, nie wpada w panikę, a wygrawerowany na znaczku numer telefonu do gabinetu szczepiącego pozwala na szybki z nim kontakt w celu potwierdzenia faktu szczepienia i ustalenia dalszej procedury postępowania.

LYSSETKY są stosowane na całym świecie – bardzo popularne na Słowacji, Czechach, w Niemczech, oraz USA i Kanadzie.

IMG_1309